Quares Vastgoed | Commercieel | Uniek HAND... | 6976229

Location icon Guldenstraat 11, 2800 Mechelen
Price icon € 1.100.000
icon Multi-purpose building
Surface icon 532 m²
Surface icon 208 m²
Construction year icon 1771
Estate ID 6976229

Description

Uniek HANDELSPAND, APPARTEMENT èn PAKHUIS in hartje Mechelen.

Een heel bijzonder pand op een TOPLIGGING rechtover parking Lamot, in de driehoek Bruul - IJzerenleen - OLV-straat, tussen Hoogstraat/Korenmarkt en de zeer populaire Vismarkt met haar gezellige terrassen.

Het eigendom is indrukwekkend zowel qua opbouw als qua leeftijd: het is een combinatie van 2 PANDEN die achter elkaar liggen, een breedhuis aan straatkant en een achterliggend diephuis, volledig VERBONDEN door de gelijkvloerse handelszaak. Het eerste pand dateert van 1771 en het tweede van rond 1500, beiden gekend als bouwkundig erfgoed & beschermd monument.

Het VOORSTE GEBOUW met de aantrekkelijke witte gevel met rococo elementen, herbergt naast de ruime etalage en voorste winkelgedeelte, op de verdiepingen een fantastisch DUPLEX APPARTEMENT met enorme kamers, grote raampartijen en prachtige hoge plafonds, met een frontaal uniek zicht op de Ijzerenleen en het Oud-Schepenhuis. Het appartement van +/-132m² heeft een aparte ingang naast een van de etalages, op de 1e verdieping een grote leefruimte, kleine badkamer met douche en toilet, en een compacte keuken. Op de 2e verdieping 2 ruime slaapkamers. Als de mansardezolder met authentiek houten dakgebinte mee geïntegreerd wordt, kan er zelfs een triplex appartement van gemaakt worden voor een ruime derde slaapkamer/bureau. Het appartement heeft een EPC D, het heeft houten ramen met dubbel glas uit 2007, verwarming op gas, aparte elektriciteit, en een dak uit 1995-1999. Speciaal detail: het dak loopt door over de woning rechts die er lang geleden een geheel mee gevormd heeft.

Het ACHTERSTE GEBOUW met bakstenen gevel die sporen van de afgelopen 500 jaar vertoont, is een soort PAKHUIS met originele stenen wenteltrap die zich in het achterste gedeelte van het handelsgelijkvloers bevindt. Dit gebouw heeft bovenop het handelsgelijkvloers +/-240m² verdeeld over 2 volwaardige verdiepingen en 1 zolderverdieping onder een zadeldak uit 2009 en opnieuw een authentiek houten dakgebinte. Verder heeft dit gebouw brede, zware houten plankenvloeren, vloerluiken door alle verdiepingen voor opslag & stockage en tal van originele elementen zoals een schouw en nissen in de muren. Het is op het dak na volledig te renoveren.

HANDELSGELIJKVLOERS:
dè troef is de etalage die bijna 3m UITSPRINGT waardoor ze vanaf de Ijzerenleen duidelijk zichtbaar is. Het handelspand heeft een bruto gelijkvloers van +/-208m², waarvan +/-160m² winkelruimte, +/-30m² etalage en inkom en +/-18m² sociale ruimte met 2 toiletten achteraan. Doordat je van scratch kan renoveren, kan je het hele gelijkvloers opfrissen naar een hedendaagse look & feel. Grote koepels in het platte dak tussen de 2 panden geven natuurlijk licht wat zeer aangenaam is. Verwarmingselementen (gas) aan de muren achter de rekken, airco, elektrisch rolluik voor inkom. EPC F met renovatieplicht binnen de 6 jaar.

KELDER:
Halverwege de winkel is er een toegangsluik naar de droge kelder met authentieke gewelven en trapjes. Grote chauffageketel op gas.

TROEVEN:
- ligging rechtover parking Lamot in het commerciële hart van de stad
- uitspringende opvallende etalage
- mooie handelsruimte van +/-208m²
- ruim apart appartement van +/-132m²
- stockageruimte in het pakhuis van +/-240m²
- knappe, aantrekkelijke gevel

Beschikbaar vanaf 1/07/2027.

Heeft deze unieke eigendom je interesse gewekt en wil je graag een kijkje komen nemen? Contacteer Tinne op tinne.schotsmans@quares.be of 0477 60 21 99!

Plan a visit More info

Characteristics

Price
€ 1.100.000
Availability
af te spreken met eigenaar
Availability (date)
01-07-2027
Year of construction
1771
State
deels te renoveren
Liveable surface
532 m²
Plot area
208 m²
Facade width
7 m
Orientation facade
north-west
Kitchen
Yes
Phone
Yes
Sewerage
Yes
Shops nearby
Yes
Schools nearby
Yes
Public transport nearby
Yes
Sports center nearby
Yes
Water
Yes
Electricity
Yes
Electrical inspection
yes, not conform
Gas
Yes
Soil certificate
Yes
Floors
3
EPC label
epc label d
EPC
398 (kWh/m²)
EPC code
3578201

Obligatory information Show all

Urban planning permit
Vergunning uitgereikt
Summons and recovery claim
Geen rechterlijke herstelmaatregel of bestuurlijke maatregel opgelegd
Urban development destination
living zone with a cult., hist. and/or aesthetic value
Pre-emption right
Voorkooprecht ruimtelijke ordening aanwezig
Subdivision permit
Not communicated
Flood prone area
not located in flood area
P-score
A
G-score
A

Location

Neighborhood icon Guldenstraat 11, 2800 Mechelen

documents

There are currently no documents available for this property on the website. You can request them at our office.

Please contact us using the contact details below.

The reference for this property is: 6976229

Make an appointment

Mechelen

8, 2800

Opening hours

Monday to Friday:
09u00 – 12u30 | afternoon by appointment only

Saturday:
Only by appointment
 

Contacteer ons

Vul dit formulier in en we nemen contact met je op.

Properties in this area

Category

Individual shop

2800 MECHELEN
€ 195.000 Price icon
F
Surface icon 37 m²

Multi-purpose building

2800 Mechelen
€ 6.000 Price icon
Surface icon 946 m²

Individual shop

2800 MECHELEN
€ 850 Price icon
Surface icon 40 m²

Individual shop

2800 MECHELEN
€ 1.500 Price icon
Surface icon 120 m²
Free estimate?